Minecraft Server Kirala

Tanıtım Zula Oyun Nedir ?

bedirhenk

Yetkili
Emekli
Katılım
21 Haziran 2019
Mesajlar
93
Tepkime puanı
26
518

519

Nedir Bu Zula ?
Zula oyununun ilk piyasaya çıkış tarihi 23 Haziran 2016'dır.Çıktığı an itibariyle herkesi etkileyen ve anında 500 Bin kişiye ulaşan
bir oyundur.Yapımcı firmalardan bahsetmek gerekirse MadByte Games eskiden hiçbir oyun yapmamış ve ilk oyunları olarak da Zula'yı çıkartmışlardır.
Oyunun reklam bütçesini hayal edemeyiz ki Enes Batur gibi milyon abonesi olan kanallara bile reklam yaptırmışlardır.
520

Zula Oyun Motoru
Zula oyunun resmi sitesinde geliştirici ekibine sorulan soruların arasında "Oyun motoru olarak ne kullandınız? " sorusuna geliştirici ekibinin cevabı
"Acknex" olmuştur,peki Acknex nedir ? Acknex Alman menşeili bir oyun motorudur.

524

525

Zula Ve CS:GO Oyunu Harita Benzerlikleri
Oyun çıkış yaptığında herkesin dikkatini "Şanlıurfa" başlıklı CS:GO oyunun Dust 2 haritasına benzerliğiyle dikkat çekti,
şimdi size Zula oyununda harita benzerliğiyle dikkat çeken haritayı göstereceğim;
527

528

529

530

Zula Oyunu Soru&Cevap
Oyunu yaparken karşınıza çıkan en büyük zorluklar nelerdi?
Oyunun yapım aşamasında, ilk olarak eleman sıkıntısı yaşandı. Türkiye’de yazılım ve diğer alanlarda çok bilgili insanlar var ancak oyun tarafında biraz daha işi bilen kişi sayısı az. Bu nedenle seçkin bir ekip kurma süreci biraz uzun sürdü. Hala daha bu konuda çalışmalar yapılıyor. Burada kendi kendini geliştiren arkadaşlarımız da oldu.
Pazarlama tarafında çok büyük bir sorun yaşamadık. Türkiye’de yapılan bir oyun. Türk oyunu. Bizden bir oyun olarak benimsendi.


Server konusunu nasıl çözümlediniz, ne kadar büyüklükte bir server kullanıyorsunuz? Saldırılara karşı nasıl bir önlem aldınız?
Atak konusunda firmamızın hazırladığı yazılımlar var. Hileye karşı da iyi bir anti-cheat programı aldık. Oyunumuz client tabanlı değil, server tabanlı. Önemli bilgilerin hespi serverda tutuluyor. Oyuncu bu nedenle kolay bir şekilde ulaşamıyor bu bilgilere. Şu ana kadar bir açık çıkmadı. Baya da bir deneme yapıyor oyuncular. Şu an kullandığımız cheat engine baya beğenilen bir yazılım. Hatta şöyle bir olay oldu. İlk açık betaya çıktığımız zaman, bilgisayarınızda başka bir oyunun hilesi varsa bile tespit ediyor. Direk onu algılayan bir sistemimiz var. İleride sorun olursa da kısa sürede müdahale edebilecek bir yapımız var.

Peki, Zula’nın size göre artıları ve eksileri nelerdir? Oyuncu gözüyle bakacak olursak.
….. Çok zor bir soru Türk olması bir artı. Daha önce İstanbul Kıyamet Vakti’nde çalıştım. O da bir Türk yapımı MMORPG oyunuydu. Türk oyunu, her türlü oyuncu tarafından benimseniyor öncelikle. Bu büyük bir artı. En büyük eksi tarafı da, yaptığınız en ufak hatada “ya zaten bu Türk oyunu” diyerek bir önyargı oluşturuluyor. Bu tarz önyargılı gruplar da var.
Bununla da başa çıkmanın yolunu aslında biz bulmadık, oyuncular buldu. Özellikle Facebook sayfamızda “Zaten Türk oyunu bu”, “Bir türlü çıkartamadınız oyunu” gibi yazıların altına hemen “Arkadaşım Türk oyunu bu destek olman lazım” şeklinde cevap veriyorlar.

533

Bence Zula denildiği kadar kötü bir oyun değil,en azından CS:GO oyununa hasret çekiyorsanız bu oyunu indirebilirsiniz.
Bu arada size bir not,CS:GO yerine Zula oynamak daha mantıklı emin olun ki CS:GO Oyunun gidişatı iyi değil zaten hep kanser ruslar geliyor :)
-
Her neyse herkese iyi forumlar dilerim,kendinize iyi bakın :)
 

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

iKaanStrafe

Sanma ki yaşıyorum..
Emekli
Katılım
10 Haziran 2019
Mesajlar
213
Tepkime puanı
110
Bu oyunu gerçekten Counter Strike oyununa benzetiyorum fazla sevmiyorum bu oyunu tek tük oynamışımdır bu oyunu
Başarılar..​
 
Üst