Minecraft Server Kirala

GodlyPain

Kırıktaş çok yararlı!
Katılım
26 Ekim 2019
Mesajlar
55
Tepkime puanı
17
Konum
Almanya
Selam Gençler Bugün Sizlere Minecraft'a Nasıl Shader Modu (Gerçeklik Modu, Arttırılmış Grafikler) Nasıl Yüklenir Onu Göstereceğim.
1491

Shader Modu Nedir?

Minecraft Oyununun Grafiklerini Az Çok Hepimiz Biliyoruz, Sadece Pixellerden (En Küçük Fotoğraf Birimi) Oluşuyor. Tabi Bu Oyunun Tadını Kaçırmıyor Ama, Sizce Minecraft'ın Grafiklerini Modlar Yoluya Arttırsak Daha Eğlenceli Olmaz Mı? İşte Bu Yüzden Optifine Modunun Geliştirdiği Shader Modu Özelliğini Kullanıyoruz.
Shaderler Ekran Kartınıza Göre Seçilmelidir. Aksi Taktirde Oyunda Kasmalar/Donmalar Yaşanabiliyor.

1492

KURULUM
Evet Arkadaşlar Shader Modunu Kurabilmemiz İçin İlk Önce Optifine Modunu Yüklememiz Gerekiyor. Eğer Bilgisayarınızda Optifine Modu Yüklü Değilse Lütfen Resmi Sitesinden İndirerek Yükleyiniz.
Şimdi Minecraft Sürümümüz Neyse Ona Göre Arama Yapmamız Gerekiyor. Örneğin 1.8.9 İçin Shader Arıyorsak, Arama Motorumuza 1.8.9 Shaders Gibi Şeyler Yazmamız Gerekecek. Bu Aramayı Yaptıktan Sonra Beğendiğimiz Bir Shaderi İndiriyoruz.
Örnek Vermek İçin:

1494


Ben Bunu Beğendim Ve İndirdim, Zip Dosyası Halinde Gelecektir. Şimdi Windows Arama Motoruna %appdata% Yazıp Enter'a Tıklayalım.

1495


Eğer Optifine Doğru Yüklü İse %appdata% nın İçindeki .minecraft Klasöründe shaderpacks Diye Bir Klasör Görmemiz Gerekiyor. İndirdiğimiz Zip Dosyasını Hemen Oraya Atıp Oyunu Açalım.

1496


Ayarlar-> Video Ayarları -> Shader Kısmından Girip İndirdiğimiz Shader'e Tıklıyoruz Ve Done Diyoruz. Shaderimiz Başarıyla Yüklenmiş Oluyor. Kapatmak İstediğiniz Zaman Aynı Yerden OFF Konumuna Alınız. İyi Eğlenceler.
 

Ainslord

We are the best alayına rest - ANKARAGÜCÜ
Katılım
24 Haziran 2020
Mesajlar
123
Tepkime puanı
73
Yaş
22
Konum
Ankara
Sonunda arkadaşlarıma anlatmak yerine konu linkini atacağım teşekkürler :D
 
Üst