MİNECRAFTTURK.NET GÜNCELLENDİ HOŞ GELDİN!

Minecrafttürk'e kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

MUZİPLİK TAMAMLANDI!
minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
  • MinecraftTURK.NET Discord Sunucusu

    Discord sunucumuza katılın ve MinecraftTR ve Minecraft hakkında tüm güncel Haber ve Gelişmeleri öğrenin güncel kalın.

    Buraya tıklayarak aramıza katıl.

    Öne çıkan konu
20220414 (2).png

Minecraft Gözlemci Yapımı​

Minecraft gözlemci yapımı hakkında Minecraft oyuncularının bilmesi gerektiği pek çok şey mevcut. Gelin sizlere bu konudan bahsedelim.
Minecraft oyununda yapılabilecek pek çok şey bulunuyor. Bunlardan birisi olan gözlemciler ile beraber çeşitli olanaklar elde edilebiliyor. Minecraft gözlemci yapımı bu konuda oyuncuların sorguladığı bir konu olarak bizleri karşılıyor.
20220414 (11).jpg

Minecraft Gözlemci Yapımı​

Gözlemci, kızıltaş mekaniğinde kullanılan bir nesne olarak açıklanabilir. Gözlemci sayesinde oyuncular otomasyon sağlayabiliyor. Gözlemcinin amacı, önündeki pozisyonun durumunu öğrenmek. Eğer pozisyonda bir değişiklik yaşanırsa bu durumda arkaya sinyal gidiyor. Sinyal ise oyuncunun kuracağı sistem ile beraber farklı bir hale bürünebiliyor. Örneğin bu sistem ile birlikte otomatik çalışan bir şeker kamışı veya bambu tarlası kurulabilir.
Minecraft gözlemci yapımı için 6 adet kırıktaş, 2 adet kızıltaş ve 1 adet kuvars gerekiyor. Kuvars, nether evreninden bulunurken kızıltaş ve kırıktaş yer altında yer alıyor. Bununla birlikte çalışma masası da lazım. Çalışma masasını açtıktan sonra kırıktaşlar alt ve üst kısma dizilir. Ardından sol orta kısma kızıltaşlar yerleştirilirken sağ kısma kuvars koyulur.