MİNECRAFTTURK.NET GÜNCELLENDİ HOŞ GELDİN!

Minecrafttürk'e kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

MUZİPLİK TAMAMLANDI!
minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
  • MinecraftTURK.NET Discord Sunucusu

    Discord sunucumuza katılın ve MinecraftTR ve Minecraft hakkında tüm güncel Haber ve Gelişmeleri öğrenin güncel kalın.

    Buraya tıklayarak aramıza katıl.

MinecraftTURK.NET

Odun kırmaya başladım!
Konu Sahibi
Katılım
5 Nisan 2022
Mesajlar
26
20220429 (3).png

MC 1.18 Özellikleri​

MC 1.18 özellikleri ile beraber bilinmesi gereken bir sürüm. Bazı özellikleri sizler için bu konu içerisinde özetle açıklamak isteriz.
Minecraft, son olarak 1.18 sürümüyle insanları karşıladı. Bu sürümden sonra ise 1.19 hazırlıkları başladı. Peki 1.18 sürümünde oyuncuları neler karşıladı? Gelin hep beraber inceleyelim.
20220429 (4).png

MC 1.18 Özellikleri​

MC 1.18 özellikleri kullanıcılar tarafından dikkatleri üzerine çekiyor. Bu sürümde yapılan büyük yenilikler arasında yükseklik düzenlemesi yer alıyor. Yükseklik artık 128 blok artış yaşayarak 256 bloktan 384 bloğa ulaştı. Yani kullanıcılar -64 bloktan başlayarak 320 bloğa kadar inşa yapabiliyor olacak. Bunun amaçlarından birisi mağaraların daha geniş dizayn edilebilmesi olarak belirtilirken bir diğer neden dağların daha büyük ve daha güzel görünmesini sağlamak. Bu, Minecraft 1.18’in en büyük yenilikleri olarak bizlerin karşısına çıkıyor.
Yeni sürüm ile birlikte oyuna yeni eşya da eklendi. Bu eşya bir müzik diski olarak yer alıyor. Bu müzik diski sandıklarda bulunabiliyor. MC 1.18 özellikleri bu özelliklerin dışında başarım güncellemesi, hata ayıklama ekranı ve hataları giderme gibi daha pek çok yenilik sağladı.