MİNECRAFTTURK.NET GÜNCELLENDİ HOŞ GELDİN!

Minecrafttürk'e kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

MUZİPLİK TAMAMLANDI!
minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
  • MinecraftTURK.NET Discord Sunucusu

    Discord sunucumuza katılın ve MinecraftTR ve Minecraft hakkında tüm güncel Haber ve Gelişmeleri öğrenin güncel kalın.

    Buraya tıklayarak aramıza katıl.

MuratKandilli

Konu Sahibi
Katılım
19 Haziran 2020
Mesajlar
17
logo.png


LoL ORNN Nasıl Kullanılır, Rehberi, Nedir?
İşte Karşınızda LoL ORNN;


base-wallpaper.jpg


ORNN
↪ DAĞIN KALBİNDEKİ ATEŞ ↩

Ornn, mahremiyetine diğer çoğu yarı-ilahtan daha fazla önem veren biri. Kadim bir volkanın derinliklerinde yaşayan Ornn, içlerindeki erimiş kayalarla fokurdayan kazanları harlayarak eşi benzeri görülmemiş kalitede eşyalar dövüyor. Ancak bu derinliklerde Ornn bir bela seziyor; ilahi varlıklar bir kez daha fanilerin hayatlarına karışma peşinde. Ufuktaki savaşlar sırasında hem Freljord hem de dünyanın geri kalanı iyi bir demirciye ihtiyaç duyacak.


ORNN ormancı bir karakter olmasına rağmen diğer ormancı karakterlere karşı güçlü bir avantajı bulunmakta;

1806


ORNN'un pasifi bizlere göre oyunda ki en güçlü orman karakterini ORNN yapıyor. Peki bu pasif neden diğer ormancıların pasifine göre daha güçlü?

ORNN'un pasifinin 2 adet özelliği var, bunlardan birisi "Yaşayan Ocak" olarak adlandırılmış, bu özellik ORNN savaşta değilken üstünde bulunan altınları harcayarak baseye dönmeden olduğu yerde eşya oluşturabilir. ORNN için önerilen eşyalar ekranda kolaylık olması için özel bir menü üstünde gösterilir fakat ORNN isterse dükkânda ki tüm eşyaları oluşturabilir.

2. özelliği ise "Usta Zanaatkâr" olarak adlandırılmış. Bu özellik sayesinde ORNN ve ORNN'un takım arkadaşları marketteki belirli eşyaların özel geliştirmelerine sahip olabilir. Ama her oyuncu bu özel eşyalardan sadece birisine sahip olabilir.1808


ORNN'un Q'sü;

ORNN çekicini yere vurarak bir yarık açar ve bu yarık rakiplere fiziksel hasar ve yavaşlık sağlar. Yarık açıldıktan sonra kısa bir beklemeden sonra yarığın ulaştığı son bölgede bir sütun oluşturur. Bu sutün küçük gözüksede işlevli bir duvar görevi görür. (Kullanılan bir kombinasyon: Volkanik Patlama kullanıldıktan sonra Kavuran Hucüm (E) atılır ve açılan sütun sayesinde Kavuran Hucüm bulunduğu noktanın etrafında birisi varsa zıplatır.)


1809


ORNN'un W'su;

ORNN'un W sü aynı pasifi gibi 2 adet özelliğe sahip. ORNN Harlı Ateş'i kullandığı anda ağzından alev çıkarmaya başlar. Ağzından çıkan alevler rakibinin canının bir bölümüne eşit bir şekilde hasar bırakır. Alevler bitmeden önceki son saliseler eğer bir rakibe çarparsa, çarpan rakip kavruk hale gelir. ORNN kavruk bir rakibe normal saldırı atarsa rakip geriye savrulur.

Kavruk: Eğer rakip Kavruk hale geldiyse hareketsiz duruma düşürüldüğü zaman azami can değerlerinin bir kısmını ORNN'dan hasar olarak alırlar. Ek olarak bir rakip hareketsiz durumdaysa Kavruk etkisi daha uzun sürer.1810


ORNN'un E'si;

ORNN, Kavuran Hücumu kullandığı zaman ileriye doğru atılır ve yolunda olan rakiplere hasar verir. ORNN Kavuran Hücumu kullandığı zaman her hangi bir duvar ve ya yüzey şekline çarparsa bir şok dalgası oluşturur. Bu şok dalgası rakiplerine hasar verir ve onları havaya uçurur. Bu yetenek sonucu eğer bir şampiyonun oluşturduğu bir yüzey şekili varsa ORNN tarafından yok edilir. (Volkanik Patlama (Q) tuşuna basıldıktan sonra Kavuran Hücum (E) tuşuna basmak bu şampiyon için oldukça güzel bir kombinasyon durumunda.)


1811


ORNN'un R'si;

ORNN Ocağın Çağrısını kullandığı anda uzaklardan kendine doğru dev bir elemental çağırır. Elemental sürekli hızlanarak ORNN'a doğru koşar ve yolunda olan tüm rakiplere büyü hasarı verir. Eğer Elementala çarpan bir rakip olursa rakipler Kavruk hale gelir.

ORNN Elemental ona ulaştığında tekrar R tuşuna basarsa elemental baktığı yöne doğru ileri şekilde hücum eder. Yoluna her hangi bir rakip çıkarsa elemental onları havaya uçurur, ilk hamledeki hasarı tekrar vurur ve kavruk etkisini üstlerine bırakır.1812


▸ ORNN'un her yerde eşya oluşturabilmesi gerçekten ORNN'u basesine gitmeden oyunu bitirebilme potansiyeline getiriyor. Oyun başladığı sırada eşya seçeneklerini gözden geçirirseniz koridordaki rakiplerinize karşı çok etkili olabilirsiniz.

▸ ORNN'un takım arkadaşlarının hepsi bir adet özel eşya alabilmesi demek neredeyse rakiplerine karşı bir eşya daha fazla savaşabiliyor olması derek, bu seçimi ne kadar iyi kullanırsanız o kadar avantajlı duruma çıkarsınız.

▸ ORRN eşyalarının üretimini bitirebilmek için her hangi bir saldırıya maruz kalmaması gerekiyor, bir eşya üreteceğiniz zaman mümkün oldukça rakiplerden uzak ve korunaklı bir bölgede bulunun.


Genel Olarak ORNN İçin Kullanılan Rün Seti;

1814


Bu rün seti bir sitede toplanmış ve genel olarak profesyonel oyuncuların oynadığı rünler olarak karşımıza sunulmuş.


Fotoğrafı görmeyenler için rün seti: Ana Taraf; Azim, Hortlağın Pençesi, Kalkan Darbesi, Kemik Zırh, Canlandır.
Yan Taraf: İlham, Sihirli Pabuçlar, Kozmik Sezgi, +%1 ila 10 bekleme süresinde azalma (seviyeye bağlı), +10 değişken kuvvet, +15 ila 90 can (seviyeye bağlı)


ORNN Eşya Dizilimi;

1815


Başlangıç Eşyaları: Musibet iksiri, Totem

1816


Alternatif Başlangıç: Doran'ın kalkanı, Can İksiri, Totem

1817


İlk Üsse Dönüş: Baminin Alevi, Sürat Çizmesi, Kontrol Totemi

1818


Orta Oyun Eşyaları: Günateşi Pelerini, Merkürün Adımları, Görkemli Zafer

1819


Oyun sonu eşya dizilimi (Tank): Günateşi Pelerini, Merkürün Adımları, Görkemli Zafer, Ruh Gömleği, Çivili Zırh, Gargoyl Taş Zırhı

(NOT : Bu eşya dizilimi sonucunda hasarınız yine olucaktır ve takım savaşlarına katkınız çok fazla olacak. Zaten üsse gitmediğiniz için her zaman rakiplerinizden bir kaç adım önde olacaksınız.)

1820


Oyun sonu eşya dizilimi (OFF - Tank): Üçlü Kuvvet, Haşmetli Hydra, Merkürün Adımları, Streakın Güvencesi, Ölü Adamın Zırhı Ruh Gömleği

1821


Ornn için geliştirmeler: Ocak Ateşi Pelerini, Demir Solarinin Nişanı, Alev Maskesi

(NOT : Bu eşyaları kendiniz için alabilirsiniz, güçlendirme etkileri çok fazla.)

1822


Ornn'dan takım için eşyalar: Obsidiyen Balta, Eriyik Kılıç, Üçlü Ergime, Kurtuluş, Rabadonun Tacı.

Peki ORNN'un counterleri neler?

Ornn Lucian, Sivir, Renekton, Ezreal, Cho'Gath, Singed, Alistar, Braum, DR. Mundo ve Darius'a karşı çok güçlü, fakat Caitlyn, Draven, Quinn, Graves, Varus, Ashe, Tristana, Corki, Miss Fortune, Twitch gibi uzak menzil karakterlerine göre çok güçlü olduğunu söyleyemeyiz.

ORNN takımında uyumlu olduğu karakterler şu şekilde;
Nunu, Blitzcrank, Thresh, Alistar, Leona


thunder-wallpaper-1920X1080.jpg

 
Moderatör tarafında düzenlendi: