MİNECRAFTTURK.NET GÜNCELLENDİ HOŞ GELDİN!

Minecrafttürk'e kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

MUZİPLİK TAMAMLANDI!
minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
  • MinecraftTURK.NET Discord Sunucusu

Discord sunucumuza katılın ve MinecraftTR ve Minecraft hakkında tüm güncel Haber ve Gelişmeleri öğrenin güncel kalın.

Buraya tıklayarak aramıza katıl.

Tanıtım 15 Temmuz Gecesi

Konsol.Artz

Minecraft Türk
Konu Sahibi
Türkiyede 15 Temmuz Gecesi Neler Oldu ?
ayrac-2_1.png

Darbeciler, Genelkurmay Başkanlığını Bastı
SAAT : 21:25 YER : Ankara
Özel Kuvvetler üyesi hain darbeciler, karargâhta görevli işbirlikçileriyle birlikte Genelkurmay Başkanlığını bastı. Tam teçhizatlı yaklaşık 100 darbeci, kapıdaki görevli askerleri etkisiz hale getirdi. Saat 22.00'yi gösterdiğinde Genelkurmay'da silah sesleri duyuldu ve bir helikopterden dışarıda bulunanların üzerine ateş açıldı. Darbeciler, Genelkurmay Başkanı Akar ve Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak’ı, derdest ederek, karargâh bahçesine indirilen helikopterle Akıncı Üssü'ne götürdü. Aynı dakikalarda bir düğüne gitmek üzere yolda olan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, darp edilerek kaçırıldı ve o da Akıncı Üssü'ne götürüldü.
DÜNYA NE DEDİ ?
725
recep_tayyip_erdogan-987x687.jpg

Recep Tayyip Erdoğan | Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı
Bedelini ödeyecekler
"Bugünkü bu gelişme gerçekten Silahlı Kuvvetlerimizin içerisindeki bir azınlığın ne yazık ki kalkışma hareketidir ve bu malum yapıya ait, paralel yapılanmanın teşvik ettiği, üst akıl olarak onların kullandığı bir harekettir. Ülkemizin birliği, beraberliği, bütünlüğüne yönelik bu harekete karşı inanıyorum ki milletçe vereceğimiz güzel bir cevapla bunlar gerekli olan cezayı alacaklardır."
"Şu anda bu milletin imkanlarıyla ortaya konmuş olan tankı, topu, uçağını, helikopterini kullanarak milletin üzerine gelmenin bedelini bunlar çok ağır ödeyeceklerdir. Bu konuda gerek Cumhurbaşkanı olarak gerek Başbakanımız, hükümetimiz olarak bizler atılması gereken adımlar neyse dik durmak suretiyle bu adımı atacağız. Bunun bedelini asla bizler farklı bir şekilde yorumlayamayız ve meydanı da onlara bırakamayız. Yapmış oldukları işgali de çok kısa sürede ortadan kaldıracağımıza inanıyorum. Kararlı bir şekilde bu işin üzerine gideceğimizi özellikle bildirmek istiyorum ve bu konuda bu kararlılığımızı kimsenin test etmeye de gücü yetmeyecektir.
"Bu arada milletime de bir çağrı yapıyorum, o da şudur, milletimizi illerimizin meydanlarına davet ediyorum. Havalimanlarına davet ediyorum ve milletçe meydanlarda, havalimanında toplanalım ve bunların o azınlık grubu, tanklarıyla, toplarıyla gelsinler ne yapacaklarsa halka orada yapsınlar. Halkın gücünün üstünde bir güç ben tanımadım bugüne kadar. Ben de Cumhurbaşkanı olarak meydana geliyorum. Kesinlikle bunun bedelini yargı önünde çok ağır ödeyeceklerdir ve bunu şu anda demokrasiye inanların işini de kolaylaştıracaktır ama onları da bunun bedelini çok ağır ödettirecektir."
725
Vladimir_Putin-987x687.jpg

Vladimir Putin | Rusya Devlet Başkanı
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin: Anayasa karşıtı eylemler kabul edilemez

Putin'in 15 Temmuz sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüşen Putin, Türkiye'nin seçilmiş hükümetine karşı yapılan askeri darbe girişimi sebebiyle Rusya'nın devlet hayatında anayasa karşıtı eylemlerin ve şiddetin kabul edilemeyeceğine ilişkin prensiplerini hatırlattı. Hayatını kaybedenler için başsağlığı dileyen Putin, en kısa zamanda Türkiye'de istikrarlı anayasa düzeninin sağlanması dileklerini iletti.
725
barack-obama-987x687.jpg

Barack Obama | ABD Başkanı
ABD Başkanı Barack Obama: Karar verici ben değilim
ABD Başkanı Barack Obama, 15 Temmuz darbe girişimini kınarken, "ABD'nin, Türkiye'deki darbe girişimiyle ilgisi olduğu yönündeki tüm iddialar asılsızdır." ifadesini kullandı. Obama, Gülen'in iadesiyle ilgili de " Süreç hukuka uygun şekilde ilerleyecek; karar verici ben değilim" dedi.
725
Angela-merkel-987x687.jpg

Angela Merkel | Almanya Başbakanı
Almanya Başbakanı Angela Merkel: Ölçülülük ilkesini hatırlattı
Almanya Başbakanı Angela Merkel 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili darbe girişiminin püskürtülmesini savunduğunu dile getirirken ölçülülük ilkesinin tanınması uyarısında da bulundu.
725
binali-yildirim-987x687.jpg

Binali Yıldırım | Başbakan
Binali Yıldırım NTV'deki açıklamasında "Milletimiz rahat olsun, bu gruplara müsamaha gösterilmeyecek. Emniyet harekete geçti, misliyle karşılık verilecek. Ucunda ölüm dahi olsa gereken yapılacak" dedi.
725
devlet-bahceli-987x687.jpg

Devlet Bahçeli | MHP Genel Başkanı
Askeri kalkışma kabul edilemez, hükümetin yanındayız.
Anadolu Ajansı'na göre, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Binali Yıldırım'ı arayarak, "askeri kalkışmanın" kabul edilemez olduğunu belirterek "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin yanında olduklarını" kaydetti.
725
kemal_kilicdaroglu-987x687.jpg

Kemal Kılıçdaroğlu | CHP Genel Başkanı
Demokrasimize Sahip Çıkıyoruz.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yazılı açıklamasında "Bu ülke darbelerden çok çekmiştir. Aynı sıkıntıların yeniden yaşanmasını istemiyoruz. Cumhuriyete ve demokrasimize sahip çıkıyor, inancımızı eksiksiz bir şekilde koruyoruz"dedi.
725
Hasan_Ruhani-987x687.jpg

Hasan Ruhani | İran Cumhurbaşkanı
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Türkiye’de “Darbe ve topla, tankla halka zorbalık yapma döneminin geride kaldığını” ve sorunların “Ancak oy sandığıyla çözümlenebileceğini” belirtti.
725
Ilham_Aliyev-987x687.jpg

İlham Aliyev | Azerbaycan Cumhurbaşkanı
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev:
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türkiye'deki darbe girişimi nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup gönderdi. Aliyev mektubunda yer alan bazı ifadeler şöyle:
"Sayın Cumhurbaşkanı, Aziz Kardeşim, dün gece Türkiye'de yaşanan darbe girişimine ilişkin olayları büyük rahatsızlıkla ve üzülerek izledim. Bu, bir yandan Türkiye'nin devletçiliğine, diğer yandan ise Türkiye halkına, iradesine ve seçimine karşı yapılan dehşet verici cinayettir."
" Eminim ki, Türkiye halkı ve yönetiminin birliğini sergileyerek darbe girişiminin karşısının alınması yönünde yaptıklarınız kesin eylemler sonucu kardeş ülkede durum kısa sürede istikrarlaşacak ve önceki duruma geri dönecek. Değerli kardeşim, ben darbe girişiminin karşısının alınması için canlarını veren şehitlerin ailelerine ve yakınlarına Azerbaycan halkı adından ve kendi adımdan derin üzüntü ile taziyelerimi iletiyor, yaralananlara acil şifalar diliyorum."
725
Alexis-Tsipras-987x687.jpg

Alexis Tsipras | Yunanistan Başbakanı
Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras: Seçimle gelmiş yönetimin arkasındayız
Tsipras 16 Temmuz sabahı yaptığı açıklamada, Türkiye'de seçimle işbaşına gelmiş Türk yönetiminin arkasında olduklarını belirtti. Yunanistan'a helikopterle kaçan 8 darbesi askerin iade süreci ise halen devam ediyor.
725
Evet buraya şehitlermizide eklemek isterdim ama gerçekten üzülerek söylüyorum çok şehit verdiğimiz için buraya Sitesini bırakıyorum ordan daha nice 15 Temmuz bilgilerine göz atabilirsiniz​