MİNECRAFTTURK.NET GÜNCELLENDİ HOŞ GELDİN!

Minecrafttürk'e kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

MUZİPLİK TAMAMLANDI!
minecrafttr aramıza katil!
batihost minecraft server kirala
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
MinecraftTR Reklam Alanı
  • MinecraftTURK.NET Discord Sunucusu

Discord sunucumuza katılın ve MinecraftTR ve Minecraft hakkında tüm güncel Haber ve Gelişmeleri öğrenin güncel kalın.

Buraya tıklayarak aramıza katıl.

Rehber ♣ Skript - 1 (Başlangıç) Skript nasıl yazılır?

Burak Aydemir

Konu Sahibi
Selam, Bildiğim ve Öğretebildiğim şekilde skript dersleri vericem.

☾ Öncelikle rahatlığınız için Notepad++ uygulamasını

Temelden başlamak istiyorum önce nedir ne değildir ne işe yarar niye bu kadar uğraş ister vb gibi şeylerden bahsedeyim! ★

Skript oyunun içinde bulunan eylemleri
istediğiniz bir şekilde yönlendirmenize yarayan bir plugindir. ❆

❖ Örnek ❖

• Mesela chattı korumak istiyorsunuz ama java bilmiyorsunuz ve alıntı olmasınıda istemiyorsunuz,
• Çok az ingilizce ve çok az interneti doğru kullanmayı bilerek istediğiniz herşeyi yapabilirsiniz.

❖ Addon nedir? ❖

• Addonlar skriptin sağlamadığı eylemleri başka insanlar tarafından skripte uygun şekilde tasarlamış
ek pluginlerdir.

Neyse bende pek fazla bunların wikisini okumadım :D kafamda ne gerçekleştiriyorsa onları yazdım artık geçelim. ❖

1217

1218

1219

1220

1221

1223
1224

1225

1226

1227

on ile yapabileceğiniz çok fazla şey var onları öğrenmek size kalmış!

1228

1229
=
1230

Geçerli bir sayı girmediğimizde ise

1231
= None yani sıfır olarak gözükür.

Bu derslik bu kadar olsun bunlar daha temel dalları daha çok dal'a ayrılacak ileriki derslerde

➬ Bidahaki ders if ve arg

❖ İyi günler ❖

Ekli dosyalar

• 1572010797713.png
    1572010797713.png
    1.7 KB · Görüntüleme: 423
Moderatör tarafında düzenlendi:
Eline sağlık daha önce bir çok forumda böyle konular yapılmaya çalıştı ancak konu anlatımı yetersizliği, anlaşılırlık olmadığı için hiç kimse tam olarak anlayamadı. Senin konunda rahatlıkla anlayabiliyorum ancak yazı ile ilgili bir kaç detayı ele almalısın. (Kalınlığı, Rengi, Fontu)

Burak Aydemir

Konu Sahibi
Eline sağlık daha önce bir çok forumda böyle konular yapılmaya çalıştı ancak konu anlatımı yetersizliği, anlaşılırlık olmadığı için hiç kimse tam olarak anlayamadı. Senin konunda rahatlıkla anlayabiliyorum ancak yazı ile ilgili bir kaç detayı ele almalısın. (Kalınlığı, Rengi, Fontu)
Kanka zaten çoğu kişi o şekilde öğrenmiyor öyle öğretilceğini sanarak öyle yapıyorlar öğrendikleri gibi tanıtmıyorlar :D

4NKA

Colera Network Comming Soon !
Öncelikle Eline Sağlık Ustam Çok Güzel Anlatmışsın Fakat Oyuncular bunları okuyarak anlamakta güçlük çekebilir imkanın var ise video çekebilir yada diğer kaynaklardan video ekleyebilirsin daha güzel ve akıcı bir konu olur.

Burak Aydemir

Konu Sahibi
Öncelikle Eline Sağlık Ustam Çok Güzel Anlatmışsın Fakat Oyuncular bunları okuyarak anlamakta güçlük çekebilir imkanın var ise video çekebilir yada diğer kaynaklardan video ekleyebilirsin daha güzel ve akıcı bir konu olur.
Okuyarak anlamaları için parça parça yaptım daha iyi bi fikrim var yeni derste ona göre bi yön alıcam iyi günler