MİNECRAFTTURK.NET GÜNCELLENDİ HOŞ GELDİN!

Minecrafttürk'e kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

MUZİPLİK TAMAMLANDI!
  • MinecraftTURK.NET Discord Sunucusu

Discord sunucumuza katılın ve MinecraftTR ve Minecraft hakkında tüm güncel Haber ve Gelişmeleri öğrenin güncel kalın.

Buraya tıklayarak aramıza katıl.

"Profesyonel asker diye geçiştirdiğiniz bizim Mehmetçiğimizdir, evlatlarımızdır"

• Konbuyu başlatan Celil
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:33
C

Celil

Guest
Konu Sahibi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Irak-Suriye tezkeresinin Meclis'e sunulmasının ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapmıştı. Kılıçdaroğlu, "Kendi çocuğuna bedelli askerlik yaptırıp, milletin evlatlarını ateşe atan Şahsın hazırladığı gayriciddi tezkereler kabul edilemez" diyerek CHP'nin tezkereye hayır diyeceğini açıklamıştı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından "Beni çok rahatsız eden bir konu var" diyerek, TSK'nin Suriye'ye düzenleyeceği sınır ötesi operasyonda bazı televizyon kanallarındaki yorumcuların "Ama Suriye'ye profesyonel askerler gidecek" propagandası yaptığını öne sürerek tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "Profesyonel asker diye geçiştirdiğiniz bizim Mehmetçiğimizdir, evlatlarımızdır. Askerimiz söz konusu olunca, size önerim on düşünüp, bir yapmanızdır. Canlarımızla ilgili verdiğiniz kararları, devleti yönettiğiniz gibi vermeyin!" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun Twitter paylaşımı şöyle:

"Beni çok rahatsız eden bir konu var; iki gündür bu meseleye girip girmeme konusunda kararsızım… Oğlumun er olarak askerlik yaptığını anlattım, Şahıs ve şürekası “Ama Suriye’ye profesyonel askerler gidecek” demeye başladılar.

Üzerine bazı kanallarda, değeri kendinden menkul bazı yorumculara propagandası da yaptırıldı. Bu korkunç bir algılama şeklidir.

Algısı bozuk şürekaya sesleniyorum: Profesyonel asker diye geçiştirdiğiniz bizim Mehmetçiğimizdir, evlatlarımızdır. Askerimiz söz konusu olunca, size önerim on düşünüp, bir yapmanızdır. Canlarımızla ilgili verdiğiniz kararları, devleti yönettiğiniz gibi vermeyin!"

Screenshot%202021-10-29%20at%2023-59-50%20(1)%20Kemal%20K%C4%B1l%C4%B1%C3%A7daro%C4%9Flu%20(%20kilicdarogluk)%20Twitter.png