MİNECRAFTTURK.NET GÜNCELLENDİ HOŞ GELDİN!

Minecrafttürk'e kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

MUZİPLİK TAMAMLANDI!
batihost minecraft server kirala
  • MinecraftTURK.NET Discord Sunucusu

Discord sunucumuza katılın ve MinecraftTR ve Minecraft hakkında tüm güncel Haber ve Gelişmeleri öğrenin güncel kalın.

Buraya tıklayarak aramıza katıl.

MinecraftTURK.net Reklam Alanı

BalonTR

Konu Sahibi
1381

Öncelikle herkese merhaba,
Sizlere "Skript" adı verilen plugini tanıtmak amaçlı konuyu açıyorum.Kısaca bir bilgi vermem gerekirse bir oyununa değişik özellikler getiren bir kodlama pluginidir.

Nedir Bu Skript?
Bu plugin oyununuza kendi isteğinize göre kodlar ve kodun işlevini değiştiren bir plugindir. Şimdi diye bilirsiniz "kodu değiştiren bir plugin var zaten adı da MyComannd" diyebilirsiniz fakat bu öle bir plugin değil tamam evet kendi istediğiniz bir kodu değiştirebilme özelliği var ama onun yanında onun işlevlerinide kendi istediğinize göre çevirebilirsiniz örneğin bu forumdan öne çıkarak (kesinlikle reklam amaçlı değildir çok hoşuma gittiği için örnek veriyorum) @giresun283428 paylaştığı Banka skripti gibi oyununuza güzel eklentiler getirebilirsiniz veya bir çekiliş sistemi ile sunucunuz da VIP çekilişleri yapabilir veya envantere otomatik eşyalar göndererek bir event sistemi yapabilirsiniz skript olayı tamamen hem kodlama dilinize bağlı hemde hayal gücünüze bağlıdır. "Ben kendi adıma konuşursam bende kodlama dili fazla yok ama hayal gücüm çok geniş belki fikir almak isterseniz buralardayım :)"

Şimdi şuan ki konum hakkında bir şeyler söylemem gerekirse fazla resim paylaşamayacağım çünkü paylaşılacak fazla bir resim yok sadece şunu paylaşacağım skript aldınız onu nereye nasıl atmanız gerektiği şeklinde bilgiler vererek anlatacağım o zaman devam edelim...

Pluginin Komutları Nelerdir? Ne İşe Yararlar?
Aslında fazla bir komut yok varsa yoksa 1 veya 2 komut var bilmeniz gereken benim açımdan yani..​
  • /sk reload all => Tüm yüklediğiniz skriptlere reload yani günceller, yeniden başlatır
  • /sk reload [skript ismi] => Sadece seçmiş olduğunuz yani belirlediğiniz plugini yeniden başlatır yani yeniler..

Şimdi bir skripti beğendiniz ve yüklemek istiyorsunuz sunucunuza örnek verecek olursam mesela banka sikripti yapan kişi kodunuz vermiş ise kodu kopyalayın bir not defteri açın ismini değiştirin ve sonundaki uzantı kısmını (.sk) olarak düzeltin
örnek; banka.sk
1379

Şimdi bu dosyayı oluşturduk için açın ve kodunuzu oraya yapıştırın. İşlem bu kadar şimdi bu dosyayı alıp size göstereceğim yere atın buradan yazarak söylemem gerekirse.
Plugin > Script > scripts
Klasörün içine atacağız..
1380

Gördüğünüz gibi buraya atıyoruz sonra sunucumuzu açıp eklediğiniz eklentileri zevkle deneyip yaşayabilirsiniz. :) İyi eğlenceler...

İndirme Linki;