Minecraft Server Kirala

Tanıtım Google News Kayıt Sonrası Hit Nasıl Çekilir?

Celil

Dediler öldü şimdi yazsınlar kral geri döndü
SEO Uzmanı
Site Sahibi
Katılım
24 Ocak 2019
Mesajlar
423
Tepkime puanı
257
Konum
Rize
Google News Kayıt Sonrası Hit Nasıl Çekilir?

Haber siteleri Google News partner (partnerdash.google.com) üzerinden kayıt yapmakta ve gelen ziyaretçi sayısını artırabilmektedir.

Google News Hit Alma Yöntemleri

İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
yaptırmanıza rağmen News sisteminden yeterli miktarda verim almadığınızı düşünüyorsanız bazı detaylara önem vermeniz ve önemli noktaları atlamamanız gerekir. Haber sitenizi News sayfasında üst sıralara çıkarmak için bazı öneriler işe yarayacaktır.

  • Sitenizi iyi tanımanız önemlidir. Yeni kaydolan sitelerde hit kazanmak için çok yükleme yapılırsa, hızlı bir şekilde artık görünmez hale gelmeniz de olasıdır. Yani Google News kaydı yeniyse dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Sitenin yaşı da bunlar içinde en önemlisidir.
  • Yeni sitelerden hit sayısı beklentisini düşük tutmak önemlidir. En az 8 aylık bir süreden sonra yavaş yavaş ziyaretçi sayısı çoğalacaktır. Bu durum gelire de yansır. İlk 3 ay boyunca düzenli özgün içerik girdiğinizde, ilk baştaki değerleri kaydettiğinizde ve dış linkleri de birkaç aydan sonra almaya başladığınızda gelişim olumlu yönde sağlanacaktır. Ayrıca içerikte haber başlıklarında soru kullanmamak, 15 bin civarı değerden sonra sosyal medyadan da trafik çekmek önemlidir. Soru cümlelerini kullanmaya başlamanız, bulunduğunuz ülke için 10 bin altındayken gerçekleşmelidir. Ayrıca 7’inci aydan sonra günlük içerik miktarını çoğaltmak gerekir.
Düzenli Site Tipografisi

Google Newsten hit
çekmek için dikkat edilmesi gereken bir detay, belli bir hiyerarşi ile H1-H2-H3 kullanmaktır. Başlık harf büyüklüğü sıralaması önemlidir. Bu kurala uymayan haber siteleri genellikle öne çıkmamaktadır. Çünkü genel seo açısından da Google bu şartı arar. Sadece haber sitesi içeriği değil, aynı zamanda tanıtım amaçlı kurulan sitelerde de başlık büyüklüğü sıralaması önem kazanır. Bunun nedeni, bir açıdan okunurluğu artırmaktır. Çünkü dümdüz bir sayfa ile karşılaşan okuyucunun sayfadan hızlı çıkması olasıdır.

Yazıların okunurluğunda başlık en önemli yönlendiricidir. Çünkü başlığa göre yazı içeriğine devam edilir ya da edilmez. Sitede uzun süre kalınması için ayrıntıları merak ettiren, kısa, açık ve mümkünse anahtar kelimeyi barındıran bir kelime grubu kullanılmalıdır. Bunu yaparken okuyucuyu sıkmamaya özen göstermek gerekir. Ancak hit çekmek için bu maddeler dışında özellikler de aranabilir.
 
Son düzenleme:
Üst